Příručka stavebníka

Tyto informace Vám možná poslouží jako návod k záměru vystavět svůj dům. Budeme rádi, když svůj záměr spojíte s naší stavební firmou.

Krok číslo 1

Vybereme si svůj dům. Máte dvě možnosti. Buď zadáte svůj záměr projekční kanceláři, která Vám vyhotoví projektovou dokumentaci tak zvaně na míru, nebo si zakoupíte projekt z některého katalogu stavebních projektů. Za atypický projekt samozřejmě zaplatíte více cca 50-100 tisíc. Projekt z katalogu Vás vyjde na cca 15-30 tisíc. Jeho osazení do terénu s nápoji přípojek, případné změny Vás u nás bude stát cca 20-30 tisíc.

 

Krok číslo 2

Výběr pozemku. V návaznosti na výběr projektu domu je nutné vybrat pozemek. Ne na každý pozemek se hodí vybraný dům. Nemáte pozemek? Nevadí, rádi Vám ho pomůžeme sehnat.

 

Krok číslo 3

Financování projektu je důležitý krok. Uvedená rozpočtová cena od projektanta nebo z katalogu odpovídá pouze výstavbě domu. Ale vy potřebujete další finanční prostředky na přípojky, chodníky, venkovní úpravy, oplocení, stavební dozor apod. Dokáže Vám upravit projekt tak, aby Vám na tyto činnosti finance zbyly. Domluvíme se na financování stavby, seženeme Vám úvěr.

 

Krok číslo 4

Než začnete stavět je zapotřebí vybrat veškeré materiály a stavební prvky do domu. Výběr materiálů a jednotlivých komponentů dokáže značně ovlivnit cenu. Rádi Vám s tím pomůžeme a sdělíme Vám výhody a nevýhody Vámi vybraných materiálů. Sestavíme Vám co nejoptimálnější variantu.

 

Krok číslo 5

Vyřízení povolení. Máte před sebou obíhání institucí a úřadů, včetně vyřízení povolení. Dokážeme Vám to zařídit a vy nemusíte trávit čas po úřadech.

 

Krok číslo 6

Výběr firmy a stavebního dozoru. Pokud nechci udřít na stavbě rodinu se všemi příbuznými a nosit na stavbu minimálně po dobu dvou let svačiny a veškerý svůj volný čas a čas rodinných příslušníků věnovat stavbě, zadám výstavbu firmě. Jsme tu pro Vás, abychom Vám pomohli sestavit rozpočet a provést samotnou stavbu. Nějaké práce si chcete udělat sami? Nevadí společně je z rozpočtu odečteme.

 

Krok číslo 7

Kolaudace stavby. Revize, atesty, certifikáty, zakreslení skutečného stavu provedení. Zadáváte opět u oprávněné osoby a zařizujete sami. Nebo zadáte u nás a máte to bez starostí a přemýšlíte jen nad stěhováním.

 

Závěr

Ať tyto kroky podniknete s námi nebo ne, rádi jsme Vám alespoň pomohli ve Vašem úmyslu stavět si svůj dům. Když se však nad tím vším zamyslíte a trochu budete počítat……..? Jsme tu pro Vás, Vám zajistit Váš záměr, pořídit si svůj dům. Individuální přístup z naší strany ke každému zákazníkovi je naší prioritou. Těší se na Vás Martin Čermák Tel: 774 676904

Všechna práva vyhrazena 2011 Martin Čermák

U Školy 333
533 61 Choltice
tel.: 774 676 904
e-mail: cermak.nitram AT seznam.cz

Oblast naší činnosti: Pardubický kraj - Pardubice, Přelouč, Choltice